Terapija igrom se zasniva na činjenici da je igra prirodni medij za samoizražavanje deteta. To je prilika koja se daje detetu da „izigra“ svoja osećanja i probleme kao što, u određenim vrstama terapije odraslih, pojedinac „izgovara“ svoje poteškoće.

-Virginia Axline

Rad sa decom podrazumeva i rad sa roditeljima

1

Inicijalni razgovor sa roditeljima

Jako nam je važno da se upoznamo sa roditeljima, ostvarimo saradnju i upoznamo se sa detetovim funkcionisanjem iz ugla roditelja. Sa roditeljima se definiše terapijski cilj.

2

Psihoterapija deteta

Psihoterapija dece je individualan proces. Izbor tehnika i metoda zavisi od procene terapeuta koji bi od mogućih pristupa bio najdelotvorniji u ostvarivanju terapijskog cilja.

3

Psihoedukacija roditelja

Veoma je važno uključivanje roditelja i tokom terapijskog procesa deteta. Roditelje edukujemo o razvojnim potrebama deteta. Ukazujemo na nefunkcionalne obrasce ponašanja i vaspitanja i zajedno ih zamenjujemo za funkcionalne.

"Dovodili smo dvoje dece ( odvojeno i kod različitih terapeuta), otprilike pola godine, jednom nedeljno. I to je bila naša odlična investicija - u bolje sutra naše porodice. Jer dodje period kada je potrebno da se neka magla razveje, da se i roditelji i dete osnaže uz pomoć divnih, nenametljivih, stručnih, posvećenih " vila".

— mama Nevena

Započnite korak ka osnaživanju svog deteta, danas.